ŘEZANÁ GRAFIKA

Postup lepení za sucha

Dodoporučuji postavit auto do garáže či do stínu, aby teplota příliš nekolísala. Nálepku nechat na stejném místě alespoň půl hodiny, aby se teploty nálepky a karoserie vyrovnaly. Po aplikaci nechat auto i nadále ve stínu do druhého dne, aby lepidlo správně přilnulo. Správným postupem lepení a dodržením doporučených teplot docílíte předepsané životnosti nálepky bez odlepování.

1 1.) Podkladová plocha musí být důkladně očištěna. Čistit ji můžete lihem, benzinem, popř. odstraňovačem silikonu. Lakované plochy je před lepením dobré důkladně očistit vlažnou vodou s přidáním jakéhokoli běžného čistícího přípravku. Optimální teplota pro lepení je mezi 18 až 25°C. Minimální teplota je 5°C, max. 36°C.
2 2.) Samolepku umístíme na místo kam ji budeme lepit, rozměříme polohu a zafixujeme na bocích lepící páskou.
3 3.) Znovu se ujistíme, zda je poloha polepu na správném místě a zafixujeme ji uprostřed lepící páskou, viz obrázek.
4 4.) Nyní na jedné straně lepící pásku uvolníme.
5 5.) Odlepíme podkladový papír a tento papír odstřihneme co nejblíže středové lepící pásky. Při odlepování podkladového papíru stále kontrolujeme, že na něm neulpívá fólie. Pokud ano, znovu ji prstem přitlačíme a znovu opatrně odlepujeme papír.
6 6.) Pomocí plastové stěrky začneme postupně přilepovat od středu lepený nápis. Druhou rukou nadzvedáváme volný konec ták, aby se postupně vytlačovaly vzduchové bubliny.
7 7.) Nyní odlepíme zbylé lepící pásky.
8 8.) Sejmeme podkladový papír z druhé poloviny polepu.
9 9.) Pří lepení postupujeme stejnou metodou jak na opačné straně.
10 10.) Po nalepení nápis znovu důkladně uhladíme plastovou stěrkou a začneme sundávat přenášecí fólii.
11 11.) Sledujeme, zda části polepu nezůstávají na přenášecí fólii a pokud by se tak dělo, znovu uhladíme plastovou stěrkou a postup opakujeme.
12 12.) Nalepený nápis můžeme uhlazovat už jen filcovou stěrkou, aby nedošlo k jeho poškrábání. Pokud pod polepem zůstaly vzduchové bubliny, opatrně je propíchneme špendlíkem a místo vyhladíme filcovou stěrkou.

Vzorník barev Image Perfect 3500 a 5700

IP3500
IP5700

IČ: 67589766

Ing. Michal Merka - Vracov

KOMUNIKUJTE BAREVNĚ